• Pirebi Mah. Pirabi Cad. No:2/F Meram/KONYA (Muhacir Pazarı Balık Hali Bitişiği)
  • 0(332) 350 79 79 - 350 26 59
  • bilgi@ribatasevi.org
  • İletişim

Haberler

Sayfa : Ansayfa | haberler | 100 Okul Projesi

100 Okul Projesi

Önce insan diyerek başlayan yolculuğumuzda İnsana insan olduğu için yardım etmek. Zor şartlarda yaşayana Rabbimizin açtığı rızık kapılarından biri olabilmek, yetim, kimsesiz, ihtiyaç sahibi  ve yoksulların derdini dert edinen, acısını paylaşan, elde olanı veren, olmayanı bulabilmek için Ribat Eğitim Vakfı Aşevi olarak hayır sever vatandaşlarımızın destekleriyle 1995 yılından bu zamana kadar aralanan her kapının ardından göz yaşlarıyla edilmiş dualarla 20 yılı geride bırakmanın sevincini yaşamaktayız.

Muhterem Abdullah BÜYÜK hocamızın insana değer veren bir anlayış ile 1982 yılında başlatmış olduğu hizmet bir çok alana dal budak salarak devam etmektedir.

Ribat Eğitim Vakfı Aşevi olarak , uyruğu ne olursa olsun din, dil, ırk ayırımı yapmadan,  kimsesiz, dul, yetim, yaşlı veya genç olmasına rağmen ihtiyaç sahibi olan ailelere himmet elini uzatan ve imkanlarını paylaşan insanların buluştuğu bir çatı olan aşevimiz başkalarını da sevebilmenin, onları düşünebilmenin onlara yardım elini uzatmaktan gurur duyan insanların kapanmayan kapısıdır.

Bizler Rabbimizin katında mahzun olmamak için, bu dünyada kulların hüznünü giderebilir Efendimiz (s.a.v)'in mümminleri kenetlenmiş taşlara benzettiği duvarda bir tuğla olabiliriz. Yapılan iyilikler bir zincirin halkası gibi uzayıp gitmektedir.  bizlerde bu halkalardan biri olabiliriz. Unutmayalım ki bundan beş yıl önce yardım eden bir kardeşimiz şimdi yardım almaktadır.

Yardımın, iyiliğin büyüğü, küçüğü olmaz bir atasözüyle örnek verecek olursak  " Bir kaşık yoğurt, bir kazan sütü mayalamaktadır."  Bizler her zaman davet ediyoruz sizleri buyurun bizler sizlere bir telefon kadar yakınız.

Ribat Eğitim Vakfı Aşevi Müdürü
Abdullah ÇAY

 

akwebtas