• Pirebi Mah. Pirabi Cad. No:2/F Meram/KONYA (Muhacir Pazarı Balık Hali Bitişiği)
  • 0(332) 350 79 79 - 350 26 59
  • bilgi@ribatasevi.org
  • İletişim

Haberler

UNUTULAN BİR FARZ ZİRAAT ÜRÜNLERİNİN ZEKÂTI: ÖŞÜR

Allah-u Teâlâ (c.c.), şu ayetlerle ziraat ürünlerinden zekât verilmesini kullarından istemiştir: “Ey iman edenler! Kazandıklarınızın iyilerinden ve rızık olarak yerden size çıkardıklarımızdan infak edin (hayra harcayın). Size verilse, gözünüzü yummadan alamayacağınız kötü malı hayır diye vermeye kalkışmayın. Biliniz ki Allah zengindir, övgüye layıktır.”

RİBAT BOTSA’DA ÖĞRENCİLERE ÇANAKKALE MENÜSÜ İKRAM ETTİ...

Ribat Aşevi Çanakkale Zaferinin 100. Yılı Etkinleri çerçevesinde Botsa’da ilkokul ve ortaokul öğrencilerine buğday çorbası, hoşaf ve ekmek ikram etti. Ayrıca Eğitimci Kadir Kesici, Botsa’da ki öğrencilere Çanakkale ruhunu anlattı.

100 Okul Projesi

Ribat Eğitim Vakfı Aşevi ‘Yüzler Gülsün Diye 100 Okul Projesi’ kapsamında 23 okulda bulunan 2 bin 77 ihtiyaç sahibi öğrenciye ayakkabı yardımında bulundu.

Minik Kaplerden Anlamlı Ziyaret

Ribat Eğitim Vakfı Aşevi\\\\\\\'nin misafirleri bu kez Melikşah Anaokulu öğrencileri oldu. Öğretmenli vasıtasıyla aşevimizi ziyaret eden öğrenciler paylaşmanın ve yardımlaşmanın değerini daha iyi anladılar

Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez'den Anlamlı Ziyaret

Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı ve Ribat İnsani Yardım Derneği Sudan Faaliyetleri hakkında bilgi alan Görmez, Yurt öğrencileri ile Hasbihal Etti.

“Her dua kurtarıcı bir niyazdır”

Ribat Eğitim Vakfı “Rabbe Her Dua Güzeldir” başlığı ile “En Güzel Dua” yarışması düzenliyor. Her yaş grubuna açık olan dua yarışması ile ilgili açıklamalarda bulunan Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük “İnsanlığın huzuru, insanlığı ve insanlığın yaşadığı yeryüzünü ve bütün evreni yaratan Rabbimizi anlamadan ve onun koyduğu nizama uygun yaşamaktan geçmektedir” dedi.

Hizmette 20 Yıl

Ribat Eğitim Vakfı Aşevi umutsuz insanlara dayanak mazluma destek yüreklere şefkat olabilmenin kapanmayan bir hayır kapısıdır.

Ribat'tan Moro'ya Yardım...

Ribat Eğitim Vakfının İnsani Yardım Derneği, Ribat İnsani Yardım Derneği, insani yardım ve bazı etkinlikler için Moro’daydı…

Kışlık Giysi Yardımları

İhtiyaç sahibi öğrencilere yönelik kışlık giysi yardımlarını ulaştırmaya başladık...

Ribat Aşevi yüzleri güldürmeye devam ediyor...

İrşat ve eğitim programlarını kesintisiz sürdüren Ribat Eğitim Vakfı, bünyesindeki Ribat Aşevi ile düzenlemiş olduğu yardım programlarıyla yüzleri güldürüyor.

1000 Öğrenciye Kırtasiye Yardımı Yapıldı

Ribat Eğitim Vakfı Aşevi Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte kimsesiz, ihtiyaç sahibi ve yoksul ailelerin çocuklarını sevindirdi.

60 İhtiyaç Sahibi Çocuk Sünnet Oldu

Ribat Eğitim Vakfı Aşevi her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği sünnet şöleni bu yıl da büyük ilgi gördü.

Ensar Muhacir Kardeşliği

Ensar Muhacir kardeşliği iftar programına büyük ilgi gösteren suriyeli kardeşlerimizi misafir ettik

100 Bin Kişiye Aşure İkramı

Ribat Eğitim Vakfı Aşevi olarak Okul ve Camilerde 100 bin kişiye aşure ikramında bulunduk.

Kurbana Hazırız

Ribat Eğitim Vakfı Aşevi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda kurbanla yetimin, yoksulun yanı başında olmaya hazırız

akwebtas