• Pirebi Mah. Pirabi Cad. No:2/F Meram/KONYA (Muhacir Pazarı Balık Hali Bitişiği)
  • 0(332) 350 79 79 - 350 26 59
  • bilgi@ribatasevi.org
  • İletişim

Yetim

Sayfa : Ansayfa | Yetim | Yurt Dışı

Yurt Dışı

“Yetimi himaye eden kişi iki parmağın birbirine yakın olduğu gibi Cenet’te de bana yakın olacaktır.” Hadisi Şerifinin düsturu ile başlattığımız yetim çalışmalarımızda birçok projeyi hayata geçirmiş bulunmaktayız.Türkiye’nin tam üç katı büyüklüğüne sahip ‘’SUDAN’’ Yer altı ve yer üstü kaynaklarıyla zengin bir ülke Ama yine de yoklukla kıtlıkla pençeleşiyor. Bu kadar büyük zenginlikleri nimete
dönüştürememenin sancısını yaşıyor. Bir anlamda varlık içinde yokluk ç e k i y or. Ve bu ülkenin yetimleri hala kan ağlıyor.

 

Savaş, işgal, yoksulluk ve doğal afet bölgeleri gibi kriz alanlarında tehlikeler karşısında en korumasız grubu yetim, kimsesiz çocuklar oluşturmaktadır.Başta insan tacirleri olmak üzere art niyetli kişi ve kuruluşlar bu çocuklar için önemli bir tehdit oluşturmaktadır. Dünyada her yıl yaklaşık 2,5 milyon çocuğun kaçırılarak satıldığı, 90 milyon çocuğun ise her türlü tacize açık bir şekilde sokaklarda yaşadığı tahmin edilmektedir. Sadece Afrika’da her yıl 2 milyondan fazla çocuk yetim kalırken, savaş ve işgal nedeniyle Irak’ta 5 milyon çocuğun yetim kaldığı bilinmektedir. Dernek olarak amacımız; İhtiyaç sahibi yetimlere, kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar, destek ve yardımcı olmaktır.Bu gerçeği bilen derneğimiz, her türlü tehlikeye karşı savunmasız durumda olan yetimlere, sahip çıkmaktadır.

akwebtas